Friday, Nov 22nd

Last update11:48:26

2. međuopćinsko prvenstvo Osnovnih škola u krosu održano u Parku Glavani

• PDF

2. međuopćinsko ekipno prvenstvo Osnovnih škola u krosu za dječake i djevojčice u organizaciji Školskog športskog društva Pčelice Osnovne škole Divšići i Udruge za sport i rekreaciju Pčelica održano je ovog petka, 09. studenog 2012. godine u Parku Glavani. U ovom izlučnom natjecanju za Županijsko prvenstvo Osnovnih škola u krosu sudjelovale su Osnovne škole Fažana, Barban, Krnica, Marčana i Divšići. Pravo nastupa na Županijskom prvenstvu Osnovnih škola u krosu ostvarile su Osnovna škola Fažana osvojivši prvo mjesto u kategoriji dječaka i djevojčica, Osnovna škola Divšići osvojivši drugo mjesto u kategoriji dječaka i djevojčica i Osnovna škola Barban osvojivši treće mjesto u kategoriji dječaka i djevojčica. Svoju superiornost u ovoj športskoj grani, kao i na 1. izdanju ovog natjecanja održanom prošle godine, opet je potvrdila Osnovna škola Fažana koja je i na Županijskom prvenstvu Osnovnih škola u krosu za šk.god. 2011/2012 održanom u ožujku 2012. godine u Bujama postigla izuzetno zapažen rezultat. Nas pak posebno veseli uspjeh učenika i učenica Osnovne škole Divšići koji su se nakon trećeg mjesta za dječake u prošlogodišnjem izdanju Međuopćinskog prvenstva u krosu, ovom prillikom popeli jednu stepenicu više u kategoriji dječaka dok su učenice petog i šestog razreda u svom prvom nastupu smjelo i bez respekta zauzele drugu poziciju u inače izvanrednoj konkurenciji starijih učenica iz ostalih škola. Ipak, od svega navedenog najznačajnija je činjenica da su se kao i na 30. utrci Dan Uljanika 2012 i ovom prilikom svi zdravstveno sposobni učenici Osnovne škole Divšići aktivno natjecali i tako znatno doprinijeli razvoju svoga zdravlja. To je misija Pčelice, to je ono što nas ispunjava radošću.

Malo o utrkama i ugođaju ... bio je krasan sunčani dan, 102 učenika i učenica koji su u jednoj od četiri utrke prošli ciljnu liniju, 49 medalja koje je Pčelica namijenila za 49 učenika i učenica od 1. do 6. razreda koji su u svojim utrkama savladali 800 metara i prošli ciljnu liniju, neuobičajeni pehari za tri najuspješnije škole u kategoriji dječaka u utrci na 1200 metara i kategoriji djevojčica u utrci na 1000 metara, medalje za četiri najuspješnija natjecatelja najuspješnijih škola, neobične penjačke aktivnosti na adrenalinskim spravama Parka Glavani, za okrijepu svježe srdele pripremljene na roštilju ... jedino su nam nedostajali učenice i učenici Osnovnih škola Medulin, Vodnjan, Juršići i Svetvinčenat.

Ciljne liste!

Vidi zapise!

Contact us

USR PČELICA
HR-52100 PULA
GAJEVA 3

NALAZITE SE OVDJE: NATJECANJA ŠKOLSKI ŠPORT 2. međuopćinsko prvenstvo Osnovnih škola u krosu održano u Parku Glavani